Oto cztery sposoby na złagodzenie objawów

Oto cztery sposoby na złagodzenie objawów

Możesz użyć ich paska wyszukiwania, aby znaleźć informacje o tych konkretnych badaniach krwi, a także ogólnie o chorobach tarczycy.

Badania i zasoby danych

Sieć JAMA

Sieć JAMA Network, składająca się z licznych czasopism Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego, jest kolejnym źródłem informacji, z którego możesz korzystać, aby być na bieżąco z najnowszymi badaniami i rozmowami naukowymi dotyczącymi Twojej choroby.

Towarzystwo endokrynologiczne

Chociaż nie jest to strona internetowa dla konsumentów, Towarzystwo Endokrynologiczne oferuje czasopisma naukowe i wiadomości medyczne dla endokrynologów, które mogą być również pomocne dla pacjentów z nadczynnością tarczycy, którzy chcą uzyskać bardziej zaawansowane informacje na temat ich stanu.

Zapisz się na nasz biuletyn dotyczący zdrowego trybu życia!

Najnowsze informacje na temat nadczynności tarczycy

7 oznak i objawów choroby tarczycy (oftalmopatia Gravesa)

Objawy choroby tarczycy oka mogą być podobne do objawów innych chorób oczu.

Jessica Migala 1 stycznia 2021

Co należy wiedzieć o chorobie tarczycy (oftalmopatia Gravesa)

Zapalenie tkanek oka może wywołać problemy, takie jak utrata wzroku i wytrzeszcz (wybrzuszenie oczu).

Jessica Migala 1 stycznia 2021

Pracownicy służby zdrowia, którzy powinni być w zespole opieki nad chorobami tarczycy

Ci lekarze i eksperci mogą pomóc w leczeniu objawów choroby tarczycy oka (oftalmopatia Gravesa).

Jessica Migala 1 stycznia 2021

7 sposobów na złagodzenie objawów choroby tarczycy

Skorzystaj z tych wskazówek, aby naturalnie złagodzić objawy choroby tarczycy.

Blake Miller15 grudnia 2020 r.

4 sposoby leczenia choroby tarczycy

Choroba tarczycy może być stanem wyniszczającym. Oto cztery sposoby na złagodzenie objawów.

Blake Miller15 grudnia 2020 r.

Co należy wiedzieć o menopauzie, jeśli masz niedoczynność tarczycy?

Niedoczynność tarczycy i menopauza mają wiele takich samych objawów. Dowiedz się, jak możesz odróżnić – i jak uzyskać ulgę.

Autor Erica PatinoWrześnia 24, 2020

Niedoczynność tarczycy i lęk: jaki jest związek?

Niedoczynność tarczycy od dawna kojarzy się z depresją, ale niepokój jest również powszechny. Dowiedz się, dlaczego i co możesz zrobić, aby poczuć się lepiej.

Autor Erica PatinoWrześnia 24, 2020

10 zaleceń i zakazów ćwiczeń w przypadku niedoczynności tarczycy

Ćwiczenia mogą pomóc w radzeniu sobie z objawami, takimi jak zmęczenie, przyrost masy ciała i ból stawów, ale ważne jest, aby podjąć pewne środki ostrożności.

Autor: Julie Stewart Czerwiec 11, 2020

Czy niedoczynność tarczycy jest przyczyną Twoich nieregularnych miesiączek?

Niski poziom tarczycy może powodować zmiany hormonalne, które wpływają na układ rozrodczy.

Autor: Julie Stewart Czerwiec 11, 2020

Związek między niedoczynnością tarczycy a zespołem cieśni nadgarstka

Doświadczasz bólu i drętwienia w dłoni lub ramieniu? Oto jak niedoczynność tarczycy może odgrywać rolę w tych objawach.

Autor: Katherine Lee30 stycznia 2020"

Aby utrzymać poziom cukru we krwi, zaplanuj, co jeść przed, w trakcie i po treningu. Alamy

To, czy najlepiej jeść przed, czy po treningu, było przedmiotem dyskusji od dziesięcioleci, a decyzja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, jeśli masz cukrzycę. „Ktoś z cukrzycą musi nie tylko myśleć o paliwie do ćwiczeń, ale także o kontroli glikemii” – mówi Monet S. Bland, fizjolog kliniczny i edukator ds. cukrzycy z Joslin Diabetes Center w Bostonie.

Ćwiczenia wpływają na poziom cukru we krwi, więc musisz upewnić się, że poziom nie jest zbyt wysoki, gdy zaczynasz ćwiczyć, ale także nie tak niski, aby spadał podczas treningu. Tak więc, podczas gdy badanie opublikowane w listopadzie 2010 roku w Journal of Physiology wykazało, że niejedzenie przed ćwiczeniami pomaga spalić tłuszcz, osoby z cukrzycą muszą utrzymywać poziom cukru we krwi i powinny planować jedzenie przed, po, a czasem nawet w trakcie ćwiczeń. mówi.

To ogólne zalecenie, ale nie jest to podejście uniwersalne. Musisz mieć oko na to, jak reaguje twoje ciało, ponieważ „niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi na skutki ćwiczeń w porównaniu z innymi”, mówi Bland. Nie wiesz, od czego zacząć? Bland zaleca współpracę z endokrynologiem lub fizjologiem ćwiczeń fizycznych w celu ustalenia docelowych poziomów glukozy we krwi i bezpiecznego planu ćwiczeń.

Bez względu na wszystko, przed treningiem będziesz chciał sprawdzić poziom cukru we krwi, aby wiedzieć, jak się naładować. Twoim celem jest poziom większy niż 100 miligramów na decylitr (mg/dl) — ale zawsze pomijaj trening, jeśli poziom cukru we krwi wynosi lub przekracza 250 mg/dl i występuje ketoza lub jest wyższy niż 300 mg/dl bez ketozy. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem o docelowych stężeniach glukozy we krwi przed i po ćwiczeniach.

Najlepsze przekąski przedtreningowe

Najlepszym rozwiązaniem jest zjedzenie zbilansowanego posiłku na godzinę do półtorej godziny przed treningiem, mówi Lori Zanini, RD, CDE, twórca siedmiodniowego planu posiłków dla diabetyków. Strzelaj do 30 gramów (g) węglowodanów o wysokiej zawartości błonnika, 3 do 4 uncji (oz) chudego białka, 5 do 10 g zdrowych tłuszczów i dwóch porcji warzyw nieskrobiowych (porcja to 1 szklanka surowych warzyw lub ½ szklanki gotowane warzywa), mówi Zanini. Kanapka z indykiem na pełnoziarnistym chlebie z ¼ awokado, sałatą, pomidorem i 1 szklanką groszku cukrowego z boku sprawdza się we wszystkich pudełkach.

Jeśli masz mało czasu lub nie masz czasu na trening rano, dostosuj swoje podejście i zjedz przekąskę, która łączy białko ze zdrowymi węglowodanami (najlepiej 15 gramów) na 15 do 30 minut przed treningiem, mówi Jessica Crandall, RDN, CDE , dyrektor centrum odnowy biologicznej w Denver Wellness and Nutrition w Englewood w stanie Kolorado. Kombinacja węglowodanów i białek „pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi przez dłuższy czas” – mówi. Spróbuj jajka na twardo i 1 szklanki jagód, 1 szklanki twarogu i ½ szklanki ananasa lub 1 do 2 łyżek (łyżek stołowych) masła orzechowego i jabłka, mówi Zanini.

Po co sięgnąć podczas ćwiczeń

W zależności od tego, jak długo i jak intensywny jest Twój trening, poziom cukru we krwi może spadać podczas ćwiczeń. Trzymaj w pobliżu przekąskę zawierającą około 15 do 20 g węglowodanów — Crandall lubi suszone owoce, ponieważ łatwo je schować w torbie treningowej — i sięgnij po nią, jeśli wystąpi hipoglikemia, mówi Bland.

Najlepsze przekąski po treningu

Podczas ćwiczeń Twój organizm będzie efektywniej wykorzystywał insulinę, co obniża poziom cukru we krwi na okres do 24 godzin, tworząc tak zwany „efekt opóźnienia”. „To naraża osobę z cukrzycą na ryzyko hipoglikemii w ciągu kilku godzin po zakończeniu ćwiczeń”, mówi Bland.

Aby temu przeciwdziałać, sięgnij po przekąskę w ciągu 15 minut od odnowienia. Przekąska powinna zawierać 15 g węglowodanów, czyli mniej więcej tyle, ile znajdziesz w ½ szklanki płatków owsianych, 1 szklance jagód lub połowie średniej wielkości słodkich ziemniaków, mówi Zanini. Crandall sugeruje dodanie białka, takiego jak orzechy, serek lub twarożek, aby wspomóc masę mięśniową.

Na koniec usiądź do posiłku w ciągu godziny lub dwóch, mówi Zanini. Tylko uważaj, aby nie przesadzić. Według American Diabetes Association prawdopodobnie nie będziesz musiał dodawać do swojej diety żadnych dodatkowych węglowodanów, chyba że ćwiczysz dłużej niż godzinę. Łatwo jest przyjąć rozumowanie „właśnie ćwiczyłem, więc zasługuję na ten pączek”, ale przesadzenie może zniweczyć twoje wysiłki związane z ćwiczeniami.

Zapisz się do naszego Newslettera na temat cukrzycy!

Najnowsze informacje na temat cukrzycy typu 2

5 sposobów radzenia sobie z cukrzycą typu 2 podczas pracy w domu

Nie pozwól, aby Twoja rutyna telepracy wywołała kolejkę górską z cukrem we krwi.  

Autor: Krista Bennett DeMaio 31 marca 2021 r. Treści reklamowe sponsorowane

Food Rx: Endokrynolog dzieli się tym, co je w ciągu dnia, aby pomóc w zapobieganiu cukrzycy typu 2

Lekarz ze Stanford University, który specjalizuje się w leczeniu osób z cukrzycą typu 2 i otyłością, mówi o podstępnym jedzeniu warzyw i porcjowaniu ryżu. . .

Autor: Kate Ruder18 marca 2021 r.

Cukrzyca typu 2 powiązana ze zwiększonym ryzykiem choroby Parkinsona

Dane genetyczne sugerują, że może istnieć bezpośredni związek między cukrzycą typu 2 a wyższym ryzykiem wystąpienia zaburzenia ruchu oraz jego progresji. . .

Lisa Rapaport 12 marca 2021

Więcej dowodów Raz w tygodniu zastrzyk semaglutydu pomaga osobom z cukrzycą schudnąć

Sprzedawany w mniejszej dawce pod markami Ozempic i Rybelsus w leczeniu cukrzycy typu 2, semaglutyd może być również bezpieczny i skuteczny w przypadku przewlekłej wagi. . .

Lisa Rapaport 8 marca 2021

8 rzeczy, które ludzie z cukrzycą muszą wiedzieć o szczepionkach COVID-19

Dowiedz się o bezpieczeństwie, skuteczności i znaczeniu szczepionek przeciw COVID-19, jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich żyje z cukrzycą typu 1 lub 2.

Autor: Kate Ruder21 stycznia 2021

Czy istnieje związek między cukrzycą typu 2 a zanieczyszczeniem powietrza?

Pojawiające się badania naukowe sugerują, że narażenie na zanieczyszczenie powietrza może wpływać na ryzyko cukrzycy i utrudniać leczenie choroby. . .

Autor: Kate Ruder20 stycznia 2021

Metformina może prowadzić do zdrowszych ciąż u kobiet z cukrzycą typu 2

Kobiety w ciąży z cukrzycą typu 2, które przyjmowały metforminę, przybrały na wadze mniej, potrzebowały mniej insuliny i miały mniejsze ryzyko urodzenia dużych dzieci. . .

Lisa Rapaport10 grudnia 2020

Większość osób z cukrzycą może mieć bardzo wysokie ryzyko śmiertelnej choroby serca w ciągu 10 lat

Nowe wyniki badań podkreślają znaczenie zarządzania czynnikami ryzyka chorób serca, jeśli żyjesz z cukrzycą typu 2.

Melissa John Mayer 1 grudnia 2020 r.

Dieta śródziemnomorska powiązana z 30-procentowym zmniejszeniem ryzyka cukrzycy u kobiet

Wyniki po dwudziestoletniej obserwacji pomagają oświetlić kluczowe ścieżki w ciele, które pomagają wyjaśnić ochronne korzyści tego popularnego stylu odżywiania.

Autor: Becky Upham23 listopada 2020

7 błędów w diecie niskowęglowodanowej, których należy unikać w przypadku cukrzycy

Ograniczenie węglowodanów jest podstawą leczenia cukrzycy, ale nie jest niezawodne. Unikaj tych błędów niskowęglowodanowych dla lepszego zdrowia z cukrzycą typu 2.

Autor: K. Aleisha Fetters13 listopada 2020"

Ostre zapalenie oskrzeli jest spowodowane infekcją wirusową lub bakteryjną, co oznacza, że ​​często towarzyszą mu objawy przeziębienia lub grypy. Thinkstock

Co powoduje suchy kaszel, dodatkowy śluz i inne objawy przeziębienia, których będziesz cierpieć, gdy zachorujesz na ostre zapalenie oskrzeli? Zapalenie oskrzeli to zapalenie wyściółki oskrzeli, czyli dróg oddechowych przenoszących tlen do i z płuc. Ale to infekcja wirusowa lub bakteryjna, która wprawia koła w ruch, co powoduje te objawy.

„Większość ostrego zapalenia oskrzeli u dzieci i dorosłych jest spowodowana infekcją wirusową” – wyjaśnia Fernando Holguin, MD, profesor nadzwyczajny medycyny na University of Colorado School of Medicine i dyrektor programu badań klinicznych astmy w Center for Lungs and Oddychanie w szpitalu University of Colorado w Aurorze. Badania sugerują, że większość stanowi od 85 do 95 procent wszystkich przypadków ostrego zapalenia oskrzeli. (1)

Choroba zwykle ustępuje w ciągu około 3 do 10 dni i nie ma trwałych skutków, chociaż kaszel może utrzymywać się przez kilka tygodni po zakończeniu infekcji. Jednak w przypadku osób ze słabszym układem odpornościowym, takich jak małe dzieci, osoby starsze lub osoby cierpiące na choroby, takie jak rak lub stan zdrowia, taki jak cukrzyca, istnieje ryzyko, że ostre zapalenie oskrzeli może przekształcić się w cięższą chorobę, taką jak: zapalenie płuc.

W dalszej części tego artykułu skupimy się na tym, co powoduje ostre zapalenie oskrzeli i jak mu zapobiegać. Należy jednak pamiętać, że inny rodzaj zapalenia oskrzeli, przewlekłe zapalenie oskrzeli, jest długotrwałym, poważnym stanem, który podobnie jak ostre zapalenie oskrzeli jest spowodowany zapaleniem oskrzeli, które wytwarza dużo śluzu, co utrudnia oddychanie.

Różnica w przewlekłym zapaleniu oskrzeli polega na tym, że zapalenie jest spowodowane długotrwałym narażeniem na pył przemysłowy, wyziewy w miejscu pracy, zanieczyszczenie powietrza, bierne palenie, inne zanieczyszczenia powietrza, długotrwałą niekontrolowaną astmę lub częste infekcje dróg oddechowych u dzieci — oraz stan zapalny jest stały i nie znika.

Kiedy wirusy lub bakterie infekują już zapalone oskrzela u osób z przewlekłym zapaleniem oskrzeli, osoby te mogą doświadczać okresów, w których objawy stają się jeszcze gorsze niż zwykle. Wczesna diagnoza i leczenie wraz ze zmianami zachowania (takimi jak rzucenie palenia) mogą poprawić codzienne radzenie sobie z objawami przewlekłego zapalenia oskrzeli, ale prawdopodobieństwo całkowitego ustąpienia choroby jest niskie, szczególnie u osób z ciężkimi przypadkami.

Ale jeśli chodzi o ostre zapalenie oskrzeli, jeśli winne są te same rodzaje infekcji, które powodują przeziębienie i grypę – wirusowe i bakteryjne – dlaczego niektóre infekcje przeradzają się w ostre zapalenie oskrzeli? Oto, co musisz wiedzieć, i kilka wskazówek dotyczących unikania i zapobiegania ostremu zapaleniu oskrzeli.

Co powoduje ostre zapalenie oskrzeli

Tak, ostre zapalenie oskrzeli jest zwykle wywoływane przez te same wirusy, które wywołują przeziębienie i grypę. Infekcja zwykle zaczyna się w nosie, zatokach lub gardle i rozprzestrzenia się do oskrzeli, gdzie wywołuje stan zapalny, gdy organizm próbuje zwalczyć infekcję, wyjaśnia dr Holguin.

Czy można więc powstrzymać grypę lub przeziębienie przed zapaleniem oskrzeli? Niekoniecznie, Carlos Picone, MD, przewodniczący wydziału pulmonologii w Sibley Memorial Hospital w Waszyngtonie, powiedział niedawno Everyday Health.

Często przeziębienie lub grypa są spowodowane infekcją nabłonka górnych dróg oddechowych i nic nie można zrobić, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji do dolnych dróg oddechowych (co powoduje zapalenie oskrzeli), ponieważ te drogi oddechowe są tak blisko jednego inny, wyjaśnia dr Picone. „Te dwa obszary są ze sobą bardzo powiązane” — mówi.

Wirusy mogą się rozprzestrzeniać poprzez kontakt fizyczny, na przykład, jeśli zarażona osoba dotknie przedmiotu, takiego jak włącznik światła lub biurowy dzbanek do kawy, a następnie niezainfekowana osoba dotknie tego samego przedmiotu, a następnie dotknie oczu, ust lub nosa. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) mogą być również przenoszone przez obciążone zarazkami kropelki wilgoci, które rozprzestrzeniają się w powietrzu – nawet na odległość sześciu stóp – gdy zarażona osoba kicha lub kaszle. (2)

Według badań opublikowanych w styczniu 2018 r. w czasopiśmie Proceedings of the National Academy of Sciences wirus grypy może się rozprzestrzeniać nawet łatwiej niż wcześniej sądzono – po prostu oddychając, bez kaszlu i kichania, zwłaszcza w pierwszych dniach choroby. (3)

Narażenie na czynniki drażniące, takie jak dym tytoniowy, zanieczyszczenia, kurz i opary, może również powodować lub zaostrzać ostre zapalenie oskrzeli. A w mniej powszechnych przypadkach bakterie mogą prowadzić do ostrego zapalenia oskrzeli.

Objawy ostrego zapalenia oskrzeli mogą być irytujące, ale pomogą Ci wyleczyć

Objawy ostrego zapalenia oskrzeli — kaszel, ból gardła, nadmiar śluzu i flegmy — mogą być irytujące, ale jest ku temu powód. Kaszel to sposób, w jaki organizm usuwa czynniki drażniące z dróg oddechowych, aby zapobiec infekcji, wyjaśnia Holguin. Choć irytujące, pomoże powstrzymać postęp infekcji, a także pozbyć się substancji drażniących, które atakują Twój organizm w pierwszej kolejności. (4)

A co ze śluzem i flegmą? Kiedy jesteśmy zdrowi, śluz normalnie działa poprzez wychwytywanie i zapobieganie przedostawaniu się kurzu, bakterii i innych obcych najeźdźców do organizmu. Tak więc, gdy mamy infekcję, https://harmoniqhealth.com/pl/moring-slim/ taką jak przeziębienie (lub przeziębienie, które powoduje zapalenie oskrzeli), zatoki, usta, gardło i płuca wytwarzają dodatkowy śluz, aby wydalić więcej zarazków z organizmu.

Published
Categorized as Blog